| Proje Ekibi |


Yürütücü
Doç. Dr. Yüksel Göktaş

       Gazi Üniversitesi Bilgisayar Eğitimi Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Değişik bilişim firmalarında teknik eleman olarak çalıştıktan sonra, bir süre Bilgisayar Öğretmenliği yapmıştır. 2003 yılında ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisansını ve aynı bölümde 2006 yılında da doktora eğitimini tamamlamıştır. 2005-2006 yılları arasında ABD’nin Purdue Üniversitesi Öğretim Teknolojileri Bölümü’nde misafir araştırmacı olarak çalışmalarda bulunmuştur. Halen Erzurum Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Araştırmacı

Yrd. Doç. Dr. Türkan Karakuş

      Türkan Karakuş 2011 yılında doktorasını ODTÜ, BÖTE’de tamamlamıştır.Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak yer almaktadır. Başlıca araştırma ilgi alanlarını bilgisayar oyunları ve simülasyonlar, sanal dünyalar, öğretim tasarımı eğitimi, çocuklarda güvenli internet kullanımı oluşturmaktadır.

Araştırmacı

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ertuğrul Öztürk

     1969 tarihinde Düzce’de doğdu. Lisans eğitimini 1991 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Aynı yıl Erzurum Ilıca Lisesi’sine Beden Eğitimi öğretmeni olarak atandı. 1993 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretimi A.B.D’lında Yüksek lisansını tamamladı.2008’de aynı alanda doktora eğitimini tamamladı.2009 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünde öğretim üyesi kadrosuna atandı. 2009 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümü bölüm başkanlığına atandı.Halen bu görevi yürütmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Danışman

Prof. Dr. Veysi İşler

      Prof. Dr. Veysi İşler, lisans derecesini ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1987 yılında, yüksek lisans ve doktora derecelerini Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden almıştır. 1998 yılında Türkiye’nin ilk internete dayalı eğitim programı olan İDEA’yı kurmuş ve yönetmiştir. 2000-2005 yılları arasında Meteksan Bilişim Grubu’nda Simülasyon ve Görsel Sistemler Bölümü’nü kurmuş ve yönetmiştir. Prof. Dr. İsler, 2006 yılından beri NATO Modelleme ve Simülasyon Grubu’nda Türkiye’nin akademik temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Halen ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olup aynı zamanda ODTÜ-TSK Modelleme ve Simülasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin başkanlığını ve ODTÜ Enformatik Enstitüsü Oyun Teknolojileri Programının koordinatörlüğünü yürütmektedir. Prof. Dr. Isler ODTÜ Teknokent’te bulunan Simsoft’un kurucu ortaklarındandır.

Danışman

Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Tozoğlu

1971 tarihinde Erzurum’da doğdu. Lisans eğitimini 1995 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Aynı yıl İstanbul Pendik Zeki Obdan Lisesine Beden Eğitimi öğretmeni olarak atandı. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı. 2003 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretimi A.B.D’lında Yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulun’da Spor Yöneticiliği alanında doktora eğitimini tamamladı. 2009 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünde öğretim üyesi kadrosuna atandı. 2009 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümü bölüm başkanı yardımcılığına atandı. Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Eğitim Kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Arş. Gör. İlknur Reisoğlu, Raporlama, Araştırma

       1984 yılında Trabzon’da doğdu. Lisans Eğitimini 2007 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. 2007 yılında Rize Üniversitesi’nde Öğr. Gör. olarak çalışmaya başladı. 2009-2010 yılları arasında Rize Üniversitesi Ardeşen Meslek Yüksek Okulu Teknik Programlar Bölümü’nde bölüm başkanlığı yaptı. 2010 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde doktora eğitimine başladı. 2010 yılında Rize Üniversitesi’ndeki görevinden ayrılarak Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Arş. Gör. olarak çalışmaya başladı. Doktora eğitiminin tez aşamasında bulunup görevine halen devam etmektedir. Bu projede; geliştirme raporlarını hazırlama ve ölçek geliştirme süreçlerinde yer almaktadır.

Arş. Gör. F. Burcu Topu, Video Çekimleri, Araştırma

       1983 yılında Erzurum’da doğdu. 2006 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2006-2007 eğitim öğretim yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisansa başladı. Aynı yıl Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak göreve başladı. 2006-2010 yılları arasında 4,5 yıl çeşitli ilköğretim okullarında Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yaptı. 2010 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2010-2011 eğitim öğretim yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde doktora eğitimine başladı. 2011 yılında öğretmenlik mesleğinden ayrılıp Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Doktora eğitimi tez aşamasında bulunup görevine halen devam etmektedir. Bu projede; her bir kış sporuna ait video senaryoları geliştirme, antrenörlerle, yarışçılarla ve kameramanla iletişime geçme, uygun pistleri belirleme, çekimler için takvim oluşturma ve video çekimi süreçlerinde yer almaktadır.

Arş. Gör. Rabia Yılmaz, Arayüz Tasarımı, Araştırma

      1987 yılında Erzurum’da doğdu. Lisans eğitimini 2009 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. 2011 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde bütünleşik doktora eğitimine başladı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev aldı. Doktora eğitiminin tez aşamasında bulunup görevine halen devam etmektedir. Bu projede; 3B sanal platformu belirleme, 3B kış sporları ortamını tasarlama ve geliştirme süreçlerinde yer almıştır.

Arş. Gör. Özlem Baydaş, Okul Uygulamalarının Planlanması, Araştırma

       1985 tarihinde Erzincan’da doğdu. Lisans eğitimini 2008 yılında Atatürk Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. 2010 yılında Giresun Üniversitesi BÖTE bölümünde araştırma görevlisi olarak görev aldı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi BÖTE bölümünde doktora eğitimine başladı ve Giresun Üniversitesinden Atatürk Üniversitesine görevlendirme aldı. Doktora eğitiminin tez aşamasında bulunup görevine halen devam etmektedir. Bu projede; okullarla iletişime geçme ve uygulamalar için takvim oluşturma süreçlerinde yer almaktadır.

Arş. Gör. Sevda Küçük, Araştırma

       1987 yılında Erzurum’da doğdu. Lisans eğitimini 2009 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. 2010 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde bütünleşik doktora eğitimine başladı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev aldı. Doktora eğitiminin tez aşamasında bulunup görevine halen devam etmektedir. Bu projede; haber ve basın bildirisinin çeşitli kanal, gazete ve web sayfalarında yayınlanması sürecinde yer almaktadır.

Öğr. Gör. Murat Çoban, Teknik Destek, Araştırma

       1982 yılında Erzurum’un Aziziye ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aziziye’de tamamladı. 2004 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. 5 yıllık Bilgisayar öğretmenliğinin ardından 2009 yılında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürülüğü’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 2010 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamaladı. Aynı bölümde Doktora eğitimine başladı. Halen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürülüğü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Bu projede; 3B sanal ortamın sorunsuz kullanılması için gerekli teknik altyapının (donanımsal-yazılımsal) sağlanması sürecinde yer almaktadır.

Asiye Karaman, Arayüz Tasarımı, Araştırma

        1989 yılında Erzurum’da doğdu. Lisans eğitimini 2012 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimi süresince 3 yıl Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezinde eğitsel materyal tasarımcısı olarak çalıştı. 2012 güz döneminde Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans eğitimine halen devam etmektedir. Bu projede; 3B sanal kış sporları ortamının tasarlanması ve geliştirilmesi süreçlerinde yer almaktadır.

Fatma Günay, Arayüz Tasarımı, Araştırma

      1989 yılında Erzurum’da doğdu. Lisans eğitimini 2012 yılında Atatürk Üniversitesi K.K.E.F Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Aynı yıl yine Atatürk Üniversitesi K.K.E.F Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başladı.Halen yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Bu projede; 3B sanal kış sporları ortamının tasarlanması ve geliştirilmesi süreçlerinde yer almaktadır.

Zeynep Avinç, Video Montajlama

      1990 yılında Erzurum’da doğdu. Lisans eğitimini 2013 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. Yine aynı yıl Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak göreve başladı. Görevine ve Yüksek lisans eğitimine halen devam etmektedir. Bu projede; çekilen kış sporları videolarının düzenmesi sürecinde yer almaktadır.

Emeği Geçenler:

Muharrem AYDIN: Teknik Destek (Yazılım)

Oğuz ERDEN: Teknik Destek (Donanım)

Video çekimlerimizde yardımcı olan antrenörler; Sayın Ahmet ÇELİK (Curling Uzmanı), Hüseyin  YURTTTAŞ ( Alp Disiplini & Snowboard Uzmanı), Neşe OLCAY (Artistik Paten Uzmanı) ve Zeynep ERKILIÇ (Short Track Uzmanı) hocalarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca video çekimlerinde bize yardımcı olan kameraman Sadullah Gül’e teşekkür ederiz.

Ayrıca aşağıdaki kurumların projemize katkılarından dolayı teşekkür ederiz

Erzurum Gençlik Spor İl Müdürlüğü

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-televizyon ve Sinema Bölümü

Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü